Türkiye'nin En Popüler Online Film İzleme Sitesi FilmizlePoP. 1080p En Yeni ve Güncel Filmleri İzlemek İçin Yeni Site Adresi. Full Hd Türkçe Dublaj Ve Altyazılı Film İzle.
Reklamı Geç
10

334 İzlenme


Macross: Aşkı Hatırlıyor musun ?
7.8 IMDB Puanı

Macross: Aşkı Hatırlıyor musun ?

(Macross: Do You Remember Love?)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 114 dakika
Senaryo Shôji Kawamori, Sukehiro Tomita
Macross: Aşkı Hatırlıyor musun ? hd full izle. Milattan sonra 2040 yılı, ilk Zentradi saldırısı gerçekleşeli 30 yıl olmuş ve insanoğlu gerek asi zentradilere karşı savunma hattını güçlendirmek gerekse kendine yeni ufuklar açmak için uzayda kolonileşmeye başlamıştır. Guld Goa Bowman Eden Kolonisi’ndeki New Edward üssünde test pilotu olarak çalışmaktadır. Bir sınır devriyesi olan Isamu Dyson ise sorumsuzca ve başıboş hareketlerine artık dayanamayan komutanı tarafından Eden Kolonisi’ndeki SuperNova projesi için test pilotu olarak gönderilir. Bu sırada galaksinin en büyük süperstarı olan Sharon Apple da konser vermek amacıyla Eden Kolonisi’ne gelir. Üç çocukluk arkadaşının raslantılar sonucu Eden’de buluşmasıyla gelişmeye başlayan olaylar OAV’larında ve filminde farklı biçimde ilerlediği için ikisinin de ayrıca ele alınması gerekir. Her iki yapıtta da aynı senaryo kullanılmasına rağmen, gerek odaklanmalardaki farklılık gerekse filme yapılan rötüşlar sayesinde OAV’larla film arasında büyük farklılıklar meydana gelmiştir.

Macross Plus’ın filmi en pahalı anime projelerinden biridir, yapımı 4 yıl almış olup bir sonraki Macross olan Macross 7’ın filmi bu film ile beraber verilmiştir. Yapımcıları gerçekten tebrik etmek lazım, OAV’larla aynı senaryodan oluşmasına rağmen OAV’lardaki bir iki kısmın çıkarılması ve bir kaç yeni bölümün eklenmesiyle genel senaryo akışını bozmadan yepyeni bir eser meydana getirmişlerdir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın